Něco málo o Bedřichově

Bývalá sklářská osada na horním toku Bílé Nisy leží v horském údolí ve výšce 707 m.n.m. Stala se rekreačním centrem nejen pro obyvatele Jablonecka a Liberecka a je považována za jedno z nejvýznamnějších center letní i zimní dovolené v ČR.

Bedřichov je jedno z nejznámějších  center  Jizerských hor a vyhledávaným místem pro odpočinek a rekreaci v celé České republice.. Nejvíce turistů a sportovců přitahuje do Bedřichova Jizerská magistrála. Díky ní se můžete užívat celou zimu 130 km upravovaných lyžřaských stop pro běžecké lyžování . Na běžkách tak můžete projet  celé Jizerské hory. Dojedete až do Nového Města pod Smrkem, na Jizerku nebo do Albrechtic. Bedřichov je tedy nejsnadnějším a perfektním nástupním místem s možností parkování na dvou velkých odstavných parkovištích.

Sjezdové lyžaře potěší dva lyžařské areály v okolí Bedřichova -  v obci areál Malinovka,  4 km odtud potom sjezdařský areál Severák nad obcí Hrabětice. V Bedřichově mají lyžaři (běžkaři i sjezdaři) k dispozici kompletní servis včetně půjčovny lyží, lyžařské školy atd.

Cyklisté mohou využít hustou sí» silniček a zpevněných cest křižujících celé Jizerské hory. Bedřichov je ideálním nástupním místem pro ty, kteří si chtějí ušetřit několikakilometrové stoupání z níže položeného Jablonce nad Nisou nebo Liberce (mohou využít cyklobus). I pro cyklisty je v obci k dispozici půjčovna a základní servis.

Ti, kteří se po Jizerkách nechtějí svézt, ale spoléhají se raději na vlastní nohy, budou jistě spokojeni s hustou sítí značených turistických tras a množstvím atraktivit vlastně na každém kroku - rozhledny, přehrady, pomníčky, bývalé sklárny, přírodní rezervace...to vše z výletu do Jizerských hor učiní neopakovatelný zážitek....třeba i ze sedla koně, které si v Bedřichově lze vypůjčit.

A na své si přijdou i příznivci "statičtějších" sportů - v Bedřichově si můžete pronajmout tenisové kurty, vykoupat se ve horských vodách přehrady Černá Nisa nebo přírodního koupaliště, večer pak můžete s partou zajít do hospůdky a přitom si zahrát bowling.

fotogalerie penzionu a okolí

Dětská herna

fotogalerie pokojů

fotogalerie interierů penzionu

Relax club, wellness

Kvalitní strava je u nás samozřejmostí ...

Naši koníci ...

Pro děti ...

baby_friendly_2.png

overeno_rodici.png


 
 
OK SPORT - lyže, kola, outdoor, LIBEREC   obec Bedřichov v Jizerských horách   Penzion U Hrádku, Morava, Lukov u Znojma   Lyžařská škola Bedřichov   reklamy 2IMAGE Liberec, kompletní reklamní servis   Netradiční apartmán Pod stromy, Bedřichov v Jiz. horách   balanční náramky EPO, lepší stabilita, pružnost, výkon ...   Plavecký bazén Liberec

počítadlo.abz.cz